250 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Flok Kutu Nedir?

Flok Kutu Nedir?

Ambalaj ürünleri arayanların özellikle rast geldiği flok kutularnelerdir? Nasıl yapılır? Kullanım alanları nelerdir? Başlığını ele alıyoruz.

Hediyelik ya da süslü kutular söz konusu olduğunda karton kutu seçeneği bize hem maliyet açısından daha uygun gelmesi sebebiyle hem de kolay bulunabilir olması sebebiyle daha çok tercih edilmektedir. Çıtayı biraz daha yükseltip özgün bir tasarım ile firmanıza has bir imalat gerçekleştirmek istediğinizde karşınıza flok teriminin çıktığını göreceksiniz.

Flok baskı terimi, toz halindeki lifli küçük parçacıkları serpme yöntemi ile kumaş üzerine sıvanan bir yapıştırıcının üzerine desene göre yapıştırılması işlemidir. Bizim buradan anlamamız gereken flok kutuların aslında bir kumaş tarzı ürünle kaplanması işidir. Yani kaplı bir kutudan bahsediyoruz. Kuyumculuk sektörü içerisinde oldukça da fazla talep görmektedir. Eskilerin kullandığı sert plastik kutular yerini flok kutulara bırakmaktadır. Firmalara özel olarak flok kutular üzerine logo ya da istenilen baskı yapılmaktadır. Bu sayede firmalar kendine özgü tasarımlar ile ayrıcalıklı satış sonrasını destekleyici kutular ortaya çıkmaktadır.

Kuyumculuk söz konusu olduğunda sunulacak ürünün takdimi de elbette ayrı bir önem taşıyacaktır. Buna verilebilecek en net örnek tek taş yüzük olacaktır sanırım. Tek taş yüzüğü maliyeti ve manevi değeri ile birlikte düşündüğünüz de sunumunun ne denli önemli olduğu ortaya çıkmaktadır. Kuyumcu mağazaları bu anlamda her geçen gün kendini ilerleten teknoloji ile doğru takdim çeşitlerini yakalamaktadır. Işıklı kutular ile özellikle manevi değeri yüksek hediyeler de çok şatafatlı bir sunum alternatifi olarak karşımıza çıkmaktadır. Flok kutuların çok basit bir tırnak mekanizması ile ışıklandırılması ile karşımıza çıkmaktadır. Aynı ışıklı kutuların kadife tasarımları da günümüzde oldukça kullanılan modelle arasında yerini almaktadır. Açılması ile beraber yerinden oynayan tırnağın sayesinde yanan led bir ışık ile ilk açılışında göz alan bir görüntü oluşturmaktadır.

Kuyumcu kutuları, flok kutular ve ışıklı kutular gibi kuyumcu mağazalarının vazgeçilmezi olan ambalaj ürünlerinin tamamını bulabileceğiniz Vitrin Kutu mağazamızda, kuyumculuk mağazalarının her nevi ihtiyaç ve gereçlerinin sağlanması hizmetlerini sunmaktayız. Ayrıcalıklı mağazalarınızda ağırlayacağınız ayrıcalıklı müşterilerinizi sizin kadar düşünen başka bir yer bulamayacaksınız.