250 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kuyumcu Vitrin Standları

Kuyumcu Vitrin Standları

Kuyumcuların müşterilerine ürünlerini göstermek için kullandıkları ve her firmanın kendine özgü tasarımlar ile renklendirdiği kuyumcu vitrin standlarından bahsedeceğiz biraz.

Müşteri için önemli olan ürünün kalitesi ve değeri olduğu kadar, müşterilerin ilgisini çekecek özel sunum üniteleri her sektör için ne kadar önemliyse kuyumculuk sektörü için de o kadar önemlidir. Pahada ağır ürünlerin sunumları konusunda ekstra bir özen gösteriliyor olması ürünün satışında en etkili yöntemlerden biridir. Sanal alışveriş mecralarında satışların bu kadar yükselişe geçtiği bir dönemde olmamıza rağmen özellikle kuyumculuk ürünleri satışında bire bir ürün sergilenmesi ve satışı yerini çok değiştirmemektedir. Bunun sebebi görsel doyum olsa gerek diye düşünüyoruz. Bu sebeple kuyumcu vitrin standları konusuna daha geniş bir açı ile bakacağız.

Yüzük, kolye, bileklik, gerdanlık gibi ürünlerin tek tek ya da bir arada sunumunun yapıldığı ünitelere standlar diyoruz. Bu sunumların vitrin de ya da mağaza içerisindeki sunum tezgâhlarında sergilenmesi farklı farklı standlarda yapılmaktadır.  Vitrin için daha kombin şekilde sunumlar tercih edilir. Bunun sebebi elbette satış ve estetik politikasıdır.

Vitrin standlarında ürünlerin gösterişini arttırmak ve sunumu desteklemek için kullanılan stand çeşitleri içerisinde yüzüklerin, kolyelerin, gerdanlıkların, bilekliklerin her biri için farklı farklı sunum değişikliği söz konusu olacaktır. Örneğin, bir yüzük standı düşünelim. Klasik yüzükler için ayrı, taşlı yüzükler için ayrı standlar kullanılacaktır. Hatta daha da ileri giderek, çift yüzükleri ve alyanslar için çok daha özenli ve ilişki temalı tasarımlarla süslendirilmiş standlar tercih edilmektedir. Elbette ki tüm bunlar albeniyi oluşturmak için yapılan canlandırmalardır. Başka bir örnek verecek olursak, eski tarz ya da tamamen el işi olan özel tasarım kuyumculuk ürünleri satılan bir mağaza düşünelim. Alışveriş merkezlerinde ya da o çok bilindik kuyumcu mağazalarında gördüğünüz standlar bu tarz ürünler için biraz modern kalacaktır. Bu sebeple bu tarz ürün satışının yapıldığı mağazalardaki standların daha eskitme ve özgün tasarımlar olması gerekir.

Sözün özü sizi ayrıcalıklı kılacak tüm tasarımlarınızı yapmaya hazır olan Vitrin Kutu ile tanışmak için hala geç kalmadınız. Siz hayal ediyorsunuz biz hayata geçiriyoruz.