250 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kuyumcu Vitrin Seti Nedir?

Kuyumcu Vitrin Seti Nedir?

Mücevherat ve kuyumcu mağazalarında gözlerimizi alamadığımız o muhteşem kuyum ürünlerinin sergilendiği aparatların tamamına kuyumcu vitrin seti denir.

Bu kadar klişe bir tanım bu konuyu tam olarak anlatabilir mi bilemediğimizden daha detaylı olarak açıklayalım istiyoruz. Genel olarak düşündüğümüzde her görsel tanıtım kendi içerisinde özeldir ve özel de olmalıdır. Bir eczane bile görsel tanıtımlara dikkat çekecek şekilde öne çıkan sağlık ürünlerinin satışını yapmak isteyecektir. Konu ihtiyaçların ötesine geçip de lükse geldiğinde görsel tanıtım daha bir önem kazanacaktır. Takı aksesuarlarının bilinen görsel sunumları camekân vitrinlerde, mankenler üzerinde yapılmaktadır. Bu mankenler takının kullanım yerine göre değişik şekillerde olmaktadır. Özellikle kuyumcuların tercihleri kendi firmalarına uygun özgün tasarımlar olmaktadır. Özel tasarım ürünlerinin sergileneceği mankenler de aynı şekilde özel olsun isterler.

Kolye gibi ürünlerin sunumu için gerdanlık veya kolyelik denilen tasarımlar vitrin setlerinin içerisindedir. Bileklikler için kol şeklinde tasarlanmış bileklik sunumlukları kullanılır. Yüzükler için tekli ve çoklu yüzüklük seçenekleri de yine vitrin setleri içerisinde yer alır. Küpelerin sunumu içinse özel küpelikler tasarlanmaktadır. Set halinde satışa sunulan mücevherlerin bir arada sunumu için takı seti kombinleri de düzenlenmektedir. Her bir ürün için ayrı ayrı olmakla beraber bir arada sunumu yapılması gereken ürünler için de birlikte sunum üniteleri tasarlanmaktadır.

Kuyumcu vitrin seti ürünlerinin tasarımları kadar kullanılacak maddelerin türleri ve dokuları da önemlidir. Asıl iskelet maddesi olarak MDF kullanılmaktadır. Tasarımın özelliğine bağlı olarak ithal kaliteli kumaşlardan renk ve doku seçenekleri tamamen müşterinin isteğine bağlıdır.  Kuyumcu vitrin setlerinin tasarım aşamaları sonrasında kullanılacak diğer malzemeler arasında kapitone kumaş ve cila rengi kalacaktır. Dediğimiz gibi tasarım sonrası tüm detay aşamaları şekillenecektir.

Vitrin Kutu ailesi olarak, kuyumcu vitrin setlerinde hazır vitrin setlerimize ek olarak aynı kalite ve titizlik ile üretilecek özel vitrin setlerinizi de oluşturmaktan mutluluk duyacağınız. Ebatları, şekilleri ve kumaş özellikleri açısından farklılaştırmak istediğiniz vitrin setleri için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Sunmak istediğiniz her ürün için sizin kadar hevesli çalışma arkadaşlarımız sizlere kusursuz hizmet sağlayacaktır.