250 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kuyumcu Mağazalarında Yeni Dekor

Kuyumcu Mağazalarında Yeni Dekor

Kuyumcu mağazalarında yeni dekorun mevsimi ya da sezonu var mıdır acaba? Kuyumcu mağazaları ne sıklıkla kendini revize eder gibi sorulara cevap bulmaya çalışalım.

Kuyumcu mağazalarının kurulum aşamalarında en dikkat edecekleri ilk detay elbette ki mağazanın konumu olacaktır. Konsepte uygun olarak bir avm içerisinde ya da nezih bir alışveriş sokağında yerini alan kuyumcu mağazası için geriye kalan iç dekorasyonu olacaktır. Siz de mutlaka fark etmişsinizdir ki kuyumcu mağazalarında devasa bir dekor durumu yoktur. Aksine ışıklandırmasına ve ürün sunum ayrıntılarına dikkat edilir.

Gelelim bizi asıl ilgilendiren o ayrıntılara. Kuyumculuk mağazaları için iç dekorasyon oldukça önemlidir. Kuyumculuk ürünlerinin belli bir satış patlama dönemi var mıdır bu tam olarak bilinemez. Yılbaşı ve 14 Şubat sevgililer günü dönemleri arasında bir satış artışı ve buna bağlı bir yoğunluk açıkça söz konusudur. Fakat buna ek olarak bazı yerlerin bölgesel ve mevsimsel yoğunluklarına bağlı olarak dekorasyon yenileme dönemleri söz konusu olabilmektedir. Buna örnek verecek olursak, mesela turizm sektörünün yoğunlaştığı dönemlerde Ege ve Akdeniz bölgesinde kuyumculuk mağazaları yenileme yoğunluğu görülmektedir. Ya da yöresel zenginliğinden dolayı Mardin telkârisi gibi kuyum konusu ürünlerin yoğun turist aldığı ilkbahar dönemi gibi.

Tüm bunlar kuyumculuk mağazasının iç detaylarının zenginleştirilmesi konusu altında ele alınmaktadır. Dekorasyondan kastımız ilk tanıtımın yapıldığı vitrin ve içeride sunumun yapıldığı tezgâh vitrinlerdir. Dikkatinizi çekerse özel tasarım kuyumculuk ürünleri satan mağazalarda çok fazla ürün göremezsiniz. Bunun sebebi asıl kendisinde belli olan özel tasarım olmalarıdır. Bu durumda sunum daha da ağırlaşacak ve ayrı bir hassasiyet ve özen isteyecektir.

Vitrin Kutu olarak neler yapıyoruz bu konuya değinelim biraz da. İç dekorasyona konu olan vitrin için yapılması gereken basamaklar, manken standları, yüzük standları, kolye ve gerdanlık standları, bileklik standları, alyans standları gibi vitrin ve tezgah stantlarının tamamını üretebilmekteyiz. Ek olarak kuyumcu mağazasında alım gerçekleştirdikten sonra hediye olması durumunda hediyelik paketler, satış poşetleri kısacası ambalajlama malzemeleri de yine Vitrin Kutu içinde bulabileceğiniz ürünlerdir. Biz anlatmayalım siz gelin doyasıya yaşayın diyoruz.